Sport Invest Group - Sport Invest

Sport Invest vítá novou tvář:

skeletonistku Annu Fernstädt

 

Tým sportovců zastupovaných agenturou Sport Invest se rozšířil o nadějnou skeletonistku Annu Fernstädt, juniorskou mistryni světa a šestou ženu z olympiády v Pchjongčchangu. Tam však ještě závodila za Německo. Poté se 22letá rodačka z Prahy rozhodla reprezentovat Českou republiku, odkud pochází její matka.

Fernstädt se tak zařadí do skupiny sportovců jako Ester Ledecká, Martina Sáblíková, Petr Čech, Pavel Kadeřábek, Tomáš Hertl, Ondřej Synek, Martin Fuksa, Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová a spousty dalších. Ti všichni se Sport Investem spolupracují.

„Neskutečná společnost. Co jméno, to sportovní pojem. O to víc mě těší, že měl Sport Invest zájem spolupracovat právě se mnou. Jsem z toho nadšená – Sport Invest mi pomůže s organizací různých věcí, včetně shánění sponzorů, a já se budu moct soustředit na tréninky a závody,“ řekla Anna Fernstädt, která v současnosti stále žije v německém Königssee. Po skončení této sezony se ovšem bude stěhovat do Česka.

„Jsme velice rádi, že můžeme Aničku přivítat mezi našimi sportovci. Nějakou dobu jsme ji sledovali a vidíme v ní opravdu velký potenciál. Je mladá, pracovitá, velmi talentovaná a komunikativní. Její příběh je celkově hodně silný. Věříme, že se má našlápnuto k zajímavé sportovní budoucnosti,“ uvedl David Trávníček, šéf Sport Invest Marketing.

Kvůli změně země přišla Fernstädt o postavení ve světovém žebříčku a nesmí tedy v této sezoně zasáhnout do závodů Světového poháru. V něm může startovat nejlepších 45 žen. Česká skeletonistka se ovšem v nově vydaném pořadí díky výborným výkonům v Interkontinentálním poháru dostala už na 18. místo, které by jí od příští sezony zaručovalo účast mezi elitou.

„Musím své postavení udržet do konce sezony, což by se mělo podařit. Zatím mi to v téhle sezoně jde lépe, než jsem si vůbec myslela. Jsem opravdu spokojená,“ uvedla Fernstädt, která v Interkontinentálním poháru získala už dvě třetí místa, jednou byla pátá, jednou šestá.

Dalším závodem pro ni bude lednové mistrovství Evropy v Königssee. „Je to moje domácí dráha, tady jsem začínala, znám ji dobře. Doufám, že mi bude sedět. Na druhou stranu budu v této sezoně poprvé závodit proti holkám, co jezdí Světový pohár. V tomhle to zase bude nové,“ řekla Fernstädt.

V únoru se na stejném místě pojede mistrovství světa juniorů, kde obhajuje zlatou medaili. Mezi oběma šampionáty se představí na čtyřech závodech v Americe (Park City a Lake Placid), sezonu zakončí na seniorském mistrovství světa v kanadském Whistleru. „Mezi juniorkami bych chtěla medaili, jiný cíl mít ani nemůžu. Ve Whistleru si pak chci potvrdit, že můžu soupeřit s těmi nejlepšími,“ plánuje Fernstädt.

0

0

0

0