Sport Invest Group - Sport Invest

Budu jako Bolt

směje se Ledecká po návratu ze soustředění v Chile

Profil

Jméno Ester Ledecká
Datum narození 23. 3. 1995
Místo narození Praha, ČR
Výška 173 cm
Váha 68 kg
Sport Alpské lyžování, snowboarding
Lyžařský tým ICE TEAM.CZ
Lyžařský trenér Tomáš Bank
Snowboard tým Dukla Liberec
Snowboard trenér Erich Pramsohler a Sigi Grabner

Věci, které fungují, nemění. I proto se Ester Ledecká, elitní česká snowboardistka a lyžařka, tak jako v předchozích letech, vydala na zářijové soustředění do Chile. Právě odtud se chce vítězka posledních dvou ročníků ankety o Krále bílé stopy odrazit k úspěchu na blížící se olympiádě v Jižní Koreji. „Žádná změna. Jedu si pořád podle mého osvědčeného modelu,“ říká 22letá Ledecká.

V Chile se zaměřila výhradně na lyžařský trénink. „Jezdím tam strašně ráda. Vždycky si tam kvalitně zalyžuju, otestuju lyže a zazávodím si. Mám tam na všechno klid a vedle sebe tým, který funguje jako dobře seřízený stroj, takže si ten komfort užívám,“ popisuje Ledecká. „Jezdí s námi výborná kuchařka Monika, která nás rozmazluje. Máme zajištěné tréninky s těmi nejlepšími týmy, co víc si přát?“

Během soustředění se Ledecká zúčastnila pěti závodů Jihoamerického poháru: triumfovala v super-G a ve dvou sjezdech, v obřím slalomu skončila druhá, ve slalomu třetí. „Baví mě všechny disciplíny a závodím podle toho, jak mám čas. Nemohla bych se specializovat jenom na slalom nebo sjezd. Mě baví ta pestrost,“ objasňuje Ledecká, do jejíhož realizačního týmu se oproti dřívějšku ještě víc zapojí bývalý český reprezentant ve sjezdovém lyžování Ondřej Bank. „Co znamená Ondrova přítomnost? Že tam bude o jednoho sekáče navíc,“ směje se Ledecká.

Na konci září se zase přeorientuje na snowboard a na evropských ledovcích se bude připravovat na olympiádu. Tam bude mistryně světa a držitelka velkého křišťálového glóbusu pro vítězku Světového poháru velkou favoritkou v paralelním obřím slalomu, což je její nejsilnější disciplína.

A právě směrem k olympiádě si Ledeckou pro reklamní spolupráci vybrala společnosti VISA, která ji zařadila do svého „VISA týmu“ společně s velkými lyžařskými hvězdami jako je Mikaela Shiffrin, Peter Fill či skokan na lyžích Kamil Stoch. „No, to je paráda, ocitnout se v takové partičce,“ glosuje to Ledecká. „Pamatuji si, že mě vždycky bavily reklamy, které dělala Visa s Usainem Boltem. A je to tady, budu jako on. A taky budu mít konečně kartu Visa. Ale vážně: Jsem ráda, že mě ke spolupráci oslovila další exkluzivní značka. Vážím si toho, opravdu moc.“

Ledecká jen potvrdila, že se z ní stala sportovní celebrita. Už delší dobu spolupracuje se světově známými firmami Coca-Cola, Audi či adidas. Teď se k tomu přidalo další významné partnerství, které bude mít globální parametry. „Visu Ester zaujala svojí odlišností a výjimečností. Udělali si její komplexní analýzu, jak sportovní, tak osobnostní, líbilo se jim, že kombinuje dvě různé alpské disciplíny. Jsme nadšení, že se nám pro Ester podařilo domluvit takhle velkou globální spolupráci s top světovou společností, která si vybírá opravdu jen špičkové sportovce,“ říká Viktor Valta, manažer Ledecké ze společnosti Sport Invest.

0

zlaté medaile z MS

0

výher ve Světovém poháru

0

účastnice ZOH

0

rychlost na lyžích