Sport Invest Group - Sport Invest

Hertlova báječná sezona

Vydařenou sezonu má za sebou řada hokejistů zastupovaných agenturou Sport Invest. Sedm z nich statečně bojovalo o bronz na mistrovství světa, který českému týmu utekl až v nájezdech proti Rusku. Dva pak dlouho drželi naději na slavný Stanley Cup v NHL.Petr Mrázek s Carolinou vypadl až v konferenčním finále s Bostonem, Tomáš Hertl se San Jose ve stejné fázi se St. Louis. Oba zažili báječný rok, Hertl ten vůbec nejlepší ve své kariéře.

Pětadvacetiletý odchovanec Slavie ve své šesté sezoně v dresu Sharks nasbíral v 77 zápasech základní části 74 bodů za 35 branek a 39 asistencí. Tedy více, než za dvě předchozí sezony dohromady. Dalších deset branek a pět asistencí pak přidal v play off. Celkově byl nepostradatelným hráčem svého týmu. Nezpochybnitelná opora, která chodila na led v rozhodujících fázích utkání a skláněla se k ledu při klíčových vhazováních.

„Jsem hodně spokojený, protože se mi dařilo už od začátku a na nic jsem si nemohl stěžovat. Dostával jsem hodně prostoru na ledě a jsem rád, že jsem dokázal dělat pravidelně body, podávat kvalitní výkony a ukázat, že umím být platný pro tým,“ hodnotí Hertl, jenž před sezonou 2018/2019 podepsal v klubu nový čtyřletý kontrakt.

 A hned v prvním roce jeho platnosti potvrdil, že investice Sharks byla oprávněná. Už před začátkem sezony měl Hertl tušení, že by jeho tým mohl v play off útočit na nejvyšší pozice. „Klub udržel hlavní osobnosti, jádro je velmi silné a skvěle se v průběhu minulé sezony ukázali také mladí hráči. Máme sílu a cíl je jednoznačný: chceme útočit na Stanley Cup,“ předpovídal. „Role jedné z vůdčích osobností týmu se v žádném případě nezříkám, naopak. Chci být tím, na koho se tým může kdykoliv spolehnout.“

Tahle slova se vyplnila. Hertl patřil k tahounům, kteří dovedli San Jose až do semifinále NHL. „Nikdy ale nemůžete sezonu považovat za dokonalou, pokud nevyhrajete Stanley Cup, pro který celý rok dřete. Prohrát ve finále konference se St. Louis bylo těžké přijmout,“ připomněl vyřazení s pozdějším vítězem Stanley Cupu. „Sám sebe jsem hodně překvapil. Povedly se mi i góly, které můžou být v sestřizích nejhezčích akcí. Aspoň už mi táta nemůže říkat, že dávám góly jen z dorážek. (směje se) Před sezonou bych byl šťastný i za 25 branek. Jsem strašně rád, že jsem ukázal, že můžu být i střelec. Nechci ale usnout na vavřínech. Chci na sobě dál makat, abych byl lídrem mužstva a ještě platnějším hráčem pro tým, který ho dokáže pravidelně táhnout,“ řekl Hertl.

V play off naplno ukázal, jakým je bojovníkem, když hrál i se zlomeným malíčkem. „Na posledním tréninku před play off jsem dostal sekeru do ruky. Když jsem si sáhl na konec prstu, tak jsem slyšel, jak to křupe a hýbou se mi kosti. Normálně jsem ale dotrénoval, aby novináři nepřišli na mé zranění. Po něm jsem ale jel na rentgen, který ukázal, že mám konec prstu zlomený na tři části,“ popisoval.

Místo na marodku se však vrátil na led. „Před každým zápasem mi prst opíchávali, abych mohl hrát. Hned po sezoně jsem musel na operaci, bez ní by mi kosti nesrostly. Dali mi tam šroubek. Vypadalo to, že mám tři malíčky.“

„Tomáš je dříč. Spolupracuji s ním od jeho šestnácti let a vím, jakou má pracovní morálku. Věřil jsem, že když bude zdravý, tak ukáže, co v něm je. Dostal prostor, který si zaslouží a posunul se v klubu do pozice útočníka číslo jedna. Stal se z něj klíčový hráč, určitě v tom bude pokračovat a bude se ještě zlepšovat,“ myslí si Robert Spálenka, šéf hokejové sekce Sport Investu.

0

0

0

0