Sport Invest Group - Sport Invest

Jiná a exkluzivní královna

To je Ester Ledecká

Profil

Jméno Ester Ledecká
Datum narození 23. 3. 1995
Místo narození Praha, ČR
Výška 173 cm
Váha 68 kg
Sport Alpské lyžování, snowboarding
Lyžařský tým ICE TEAM.CZ
Lyžařský trenér Tomáš Bank
Snowboard tým Dukla Liberec
Snowboard trenér Erich Pramsohler a Sigi Grabner

V Česku nenajdete lepší snowboardistku ani lyžařku. Ester Ledecká má tuhle pozici potvrzenou i „oficiálně“. V posledních dvou letech byla Svazem lyžařů ČR vyhlášená vítězkou ankety Král bílé stopy. Česku tak vládne královna Ester. „Obhájení si moc vážím. Není to samozřejmě jenom moje zásluha, ale i celého týmu, sponzorů a fanoušků, takže strašně moc všem děkuju, že můžu mít tuhle krásnou korunu,“ řekla Ledecká.

Ve 22 letech se sněhová obojživelnice stala sportovní celebritou, vyhledávanou značkou a pro partnery exkluzivním zbožím. K úspěšně fungující spolupráci s firmami Audi a Coca-Cola se později - i díky práci marketingového týmu z její agentury Sport Invest - přidalo spojení s dalšími dvěma značkami: oplatkami Lina a firmou ROBE Lighting. „Na spojení mého jména s těmito značkami jsem kývla s radostí. Pečlivě si vybírám nejen členy svého týmu, ale i partnery, se kterými spolupracuji,“ říká Ledecká.

V prvním případě Ledecká navazuje na úspěšnou spolupráci s dalšími sportovci – kajakářem Vavřincem Hradilkem a veslařem Ondřejem Synkem. Po spuštění kampaně se známými sportovními tvářemi zaznamenala Lina nejvýraznější meziroční nárůst tržního podílu (60 procent). A teď cílí na ještě lepší čísla. K těm mají pomoct hlavně Synek s Ledeckou. Stali se hlavními tvářemi značky, která tvrdí, že „Lina je jiná“.

I Ledecká je jiná. Vymyká se svojí sportovní univerzálností. Vždyť na snowboardu letos vyjela zlato z mistrovství světa i velký křišťálový glóbus pro vítězku Světového poháru. Na lyžích patří do užší světové špičky. Oba sporty během sezony kombinuje, což je světový unikát. K tomu studuje na Vysoké škole finanční a správní v Praze. V květnu pak převzala prestižní cenu Matteo Baumgartena. Ta je udělována mladým sportovcům, kteří dokáží skloubit vrcholové závodění se studiem.

Ledecká je rovněž velkou medailovou nadějí na blížících se olympijských hrách v Jižní Koreji. Kromě klasických mediálních vystoupení ji je možno spatřit na billboardech, v televizních spotech i na sociálních sítích. A to nejen ve spojení s Linou.

K hrdým partnerům se přiřadila i ryze česká společnost ROBE Lighting, která je světovou jedničkou ve vývoji světel pro televizní studia, divadla, koncertní sály a koncerty, kluby, bary či architekturu. „Snažíme se podporovat domácí talentované sportovce, kteří mají ten správný drive. Ester Ledecká je nám svým nadáním a přístupem k životu velmi blízká. Patří mezi světovou špičku, stejně jako naše výrobky. Je dravá, progresivní a inovativní. To vše nás spojuje,” řekl za nového hlavního partnera Ledecké jeho marketingový manažer Jiří Baroš.

0

zlaté medaile z MS

0

výher ve Světovém poháru

0

účastnice ZOH

0

rychlost na lyžích