Sport Invest Group - Sport Invest

Jiří Pavlenka

Rekordní přestup do

Werderu Brémy

Profil

Jméno Jiří Pavlenka
Datum narození 14. 4. 1992
Místo narození Hlučín, ČR
Výška 196 cm
Váha 81 kg
Sport Fotbal

Kluby

Sokol Hať
FC Hlučín
FC Baník Ostrava 
SK Slavia Praha
Werder Brémy
 

Brankář Jiří Pavlenka opouští fotbalovou Slavii a míří do německé Bundesligy, kde posílí slavný Werder Brémy. Poslední červnový den prošel v novém klubu zdravotní prohlídkou a podepsal smlouvu na tři roky s roční opcí. Na soupisce Werderu tak doplní další dva hráče Sport Investu, gólmana Jaroslava Drobného a obránce Theodora Gebre Selassieho.

„Jsme šťastní, že se transfer podařilo dotáhnout a Jirka může hned od začátku nastoupit do přípravy s Brémami. V klubu se na něj hodně těší, což dokazuje i to, že pro dokončení obchodu udělali opravdu maximum. Má tam vytvořené fantastické prostředí a zázemí k tomu, aby se stal jedničkou od startu nové sezony. Určitě mu hodně pomůže i přítomnost Jardy Drobného. Jirka se téhle výzvy nebojí, naopak je odhodlaný pracovat, posunout se v kariéře dál. Je připravený. Pevně věřím, že si to bude užívat a bude úspěšný,“ řekl hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest.

„Werder je jedním z nejtradičnějších klubů v Německu. Vždy jsem snil o tom, že si zahraju bundesligu. Je to jedna z nejsilnějších soutěží na světě. Věřím, že tým má velký potenciál,“ řekl k přestupu sám pětadvacetiletý gólman, jenž si nedávno odbyl premiéru v seniorském reprezentačním týmu, kde mimo jiné zazářil v přípravném utkání proti Belgii. "Samozřejmě vím, že to pro mě nebude snadné se prosadit. Werder má několik velmi dobrých brankářů, ale věřím si. Jarda Drobný je velmi zkušený brankář, což je pro mě skvělé, protože se od něj můžu hodně přiučit. A já se mu budu také snažit něco pomoci," zmínil Jiří Pavlenka i svého nového parťáka.

Fotografie: gumzmedia / Andreas Gumz

0

cm

0

zápasů v lize

0

český mistr

0

starty zá národní tým