Sport Invest Group - Sport Invest

Martin Hanzal

Tříletá smlouva s

Dallas Stars

Profil

Jméno Martin Hanzal
Datum narození 20. 2. 1987
Místo narození Písek, ČR
Výška 196 cm
Váha 99 kg
Sport Hokej

Kluby

HC České Budějovice
Omaha Lancers
Red Deer Rebels
Arizona Coyotes
Minnesota Wild
Dallas Stars

Martin Hanzal si 1. července 2017 poprvé v zámořské kariéře vyzkoušel pozici volného hráče a hned z ní vyšel se skvělým kontraktem. S ambiciózním Dallas Stars podepsal smlouvu na tři roky v celkové hodnotě 14.25 mil. dolarů a po boku velkých hvězd Tylera Seguina či Jemieho Benna bude bojovat o Stanley Cup.

„O Martina se zajímalo několik týmů, ve finále jsme se rozhodovali mezi Dallasem a San Jose. Preferovali jsme Dallas, pro Martina to je parádní volba, hodí se tam typologicky. Zapadne mezi top šest hráčů, zesílí ofenzivu mužstva a pomůže na buly. V Minnesotě hrál méně, teď by měl mít v týmu důležitou roli. Opět se ukázalo, jakou sílu mají naši spolupracovníci Don Meehan a Craig Oster z agentury Newport Sports na trhu volných hráčů. Hodně nám pomohli. Martin dostal výborný kontrakt na tři roky, ve kterém se podařilo skloubit všechno, co jsme chtěli. Výsledek je parádní, máme velkou radost,“ řekl Robert Spálenka, hráčův manažer ze společnosti Sport Invest.

„Jsem hrozně spokojený – s délkou i výší kontraktu. Dallas má velké ambice, budu mít šanci hrát o play-off a Stanley Cup. Pro Dallas hrálo roli to, že jsem z jeho strany cítil největší zájem, manažer i trenér Ken Hitchcock mě znají a opravdu mě chtěli. Musím si co nejdřív zvyknout na nový tým, na nový systém, ale už jsem se bavil s trenérem a počítá se mnou do prvních dvou formací. Bude mě chtít využít před bránou při oslabení i přesilovkách. Budu nastupovat vedle hráčů jako jsou Benn, Seguin, Spezza, což je paráda. Jsem opravdu šťastný. Nikdy jsem nebyl volný hráč, to až teď - a bylo to jen na pár minut. I to mě hodně těší, že o mě byl zájem. Po zdravotní stránce se cítím výborně, nic mě nebolí, což je při mém fyzicky náročném herním stylu skvělé. Nemůžu se dočkat nové sezony,“ uvedl Martin Hanzal.

Martinovi přejeme hodně štěstí a věříme, že se mu podaří navázat na skvělé výkony z Arizony, kde během deseti sezon vstřelil z pozice defenzívního a silového útočníka více než 100 branek a udržel průměr přes než půl bodu na zápas.

0

kolo draftu

0

sezon v NHL

0

mil. tříletá smliouva

0

účast na ZOH