Sport Invest Group - Sport Invest

Petr Čech v nové roli

Legendární brankář se vrací do Chelsea. Jako člen vedení

Hvězdný brankář Petr Čech definitivně uzavřel svou hráčskou kariéru, která z něj dělá jednoho z nejlepších českých fotbalistů historie. Fotbalové prostředí ale nepopouští: přijal nabídku k návratu do Chelsea. V klubu, kde prožil největší úspěchy včetně triumfů v Lize mistrů a Evropské lize, bude působit jako poradce sportovního a technického úseku.

„Je mi velkou ctí, že jsem dostal možnost se vrátit do Chelsea a pomáhat klubu k co nejlepším výkonům na té nejvyšší úrovni. Chci přispět k pokračování úspěchů, kterých klub v posledních patnácti letech dosáhl. Těším se na nové výzvy a doufám, že plně využiju svoje fotbalové znalosti a zkušenosti a dopomůžu týmu k dalším úspěchům,“ řekl Čech.

Sedmatřicetiletý rodák z Plzně prošel Blšany, Spartou, Rennes a v roce 2004 zakotvil na jedenáct let právě v Chelsea, kde se zařadil mezi klubové legendy. Celkem za Blues odchytal 494 zápasů, pomohl ke čtyřem anglickým titulům, čtyřem Anglickým pohárům, třem Ligovým pohárům, dvěma Superpohárům a již zmíněným triumfům v Lize mistrů v roce 2012 a o rok později v Evropské lize. V roce 2015 se přesunul do Arsenalu, ale nyní se vrací do Chelsea.

„Máme velkou radost, že Petra můžeme opět přivítat v Chelsea, která mu tak dlouho byla domovem,“ uvedla ředitelka londýnského klubu Marina Granovská. „Během let, které v klubu strávil jako aktivní hráč, se osvědčil jako jeden z nejoddanějších, nejúspěšnějších a nejohleduplnějších profesionálů, jaké jsme tu kdy měli. Jsme proto nadšení, že můžeme do dalších let počítat s jeho znalostmi a fotbalovou expertízou. Vždycky jsme měli jasno v tom, že až Petr ukončí kariéru, zase se s ním v Chelsea shledáme, a nemohli jsme si přát lepší načasování,“ dodala Granovská.

Svůj přesun do nové role Čech konzultoval i se svým agentem Viktorem Kolářem ze společnosti Sport Invest, který za ním stojí po celou jeho kariéru. „Návrat Petra do Chelsea, navíc do nejužšího vedení klubu, jen potvrzuje pozici, kterou si v Anglii vybudoval: naprostý profesionál na hřišti i mimo něj, který o všech svých krocích, ale i o fotbale jako takovém, neustále přemýšlí,“ řekl Kolář.

Čech uvažoval i o tom, že by se vrhnul na roli trenéra, kterou si už zkouší během své pravidelné Livesport Školy Petra Čecha. Letos se v Nymburce uskuteční už 14. ročník týdenního kempu pro děti. Nakonec se ale rozhodl pro roli funkcionářskou, jelikož nabídka Chelsea nešla odmítnout. „Do budoucna bych si ale chtěl dodělat profesionální licenci. Nabídka od Chelsea však byla taková, že jsem se rozhodl ji vzít a trénování odsunout v tuto chvíli na později,“ uvedl Čech.

Jeho náplní práce bude poskytovat rady ředitelce Granovské a také upevňovat vazby mezi prvním týmem a akademií, aby efektivně spolupracovaly. Bude také cestovat na zápasy s prvním týmem a s trenérským štábem konzultovat záležitosti ohledně výkonu a strategie. „V nové pozici bude Petr vytvářet a řídit sportovní strategii Chelsea, jeho záběr bude obrovský, s čímž přijde i velká odpovědnost. Petr se však na novou výzvu těší a já nepochybuji, že ji úspěšně zvládne,“ říká Kolář.

0

0

0

0