Sport Invest Group - Sport Invest

Práce s mladými se vyplácí.

Sport Invest má dalšího

nováčka sezony

Už před slavnostním vyhlášením cen na galavečeru Tipsport extraligy za sezonu 2017/18 bylo jasno, že v kategorii Nejlepší nováček bude vítěz spojený se Sport Investem.

Z trojice Ondřej Kovařčík, Michal Kovařčík a Šimon Stránský byl vybrán prvně jmenovaný. Fakt, že všichni nominovaní spolupracují právě s naší agenturou, ukazuje na dobrou práci našich skautů, kteří rozpoznají opravdové talenty a dokáží s nimi následně pracovat. „Máme velkou radost a tuhle kategorii bereme velmi prestižně,“ říká Robert Kostka, výkonný ředitel Sport Invest hockey.

Za posledních osm let bylo pět vítězů ankety o Nováčka sezony právě ze širokého hráčského portfolia, které věří Robertu Spálenkovi a jeho týmu. Za sezonu 2010/11 bral tuto cenu Jan Káňa, po něm triumfovali také Tomáš Hertl, Libor Kašík a Dominik Lakatoš. Teď zvítězil starší z třineckých bratrů Kovařčíkových, který v červnu oslaví 23 let. Jeho o rok a půl mladší bratr Michal skončil v hlasování expertů z České televize, která právě tuhle kategorii vyhlašuje, druhý.

Oba měli velmi dobrou sezonu a výrazně se podíleli na třineckém postupu do finále Tipsport extraligy. „Nejsem překvapený, že se takhle prosazují. Už v dorostu prokazovali, že jsou to výborní hokejisté. Jsou to poctiví kluci, kteří na sobě chtějí pracovat, mají cit pro hru. A i když je dělí rok a půl, jsou jako dvojčata,“ říká Emil Šnoblt, ve Sport Investu manažer pro rozvoj hráčů, který zná Ondřeje a MIchala už léta. „Pořád ale mají na čem pracovat. Musí zlepšit odolnost ve hře, což znamená zapracovat na své fyzické konstrukci, měli by se ještě víc tlačit do zakončení. Jsou schopní dělat víc bodů. Sami sebe nutí do lepších výsledků, což je základní předpoklad úspěchu.“

Podle Šnoblta oba budou časem směřovat do reprezentačního týmu. Stejně tak jako centr Šimon Stránský z Vítkovic. Mladík narozený v roce 1997 skončil třetí. „Šimon je obrovský talent, může a bude dělat hromadu bodů. Pomohly mu tři roky v Kanadě,“ říká Šnoblt o bratrovi Matěje Stránského, který působí v ruském Čerepovci.

„S mladými hráči chceme pracovat a výsledky této ankety ukazují, že se nám to snad daří,“ pochvaluje si Kostka. „Je to zásluha hlavně našich regionálních manažerů, kteří ty kluky dokáží objevit. Všichni společně je pak provázíme kariérou, snažíme se jim radit nejen v hokejových věcech. Spolupracujeme s odborníky na výživu, fyzioterapeuty, mluvíme s hráči o tom, aby dělali správně věci, které je můžou oddělovat od ostatních mladých hokejistů. Nechceme zasahovat do práce trenérům v týmech, spíš je připravujeme pro velký hokej a zahraniční angažmá. Když tomu každý dá třeba dvacet procent navíc, může to být ten zásadní a rozdílový faktor,“ myslí si Kostka, sám bývalý extraligový obránce.

Pro všechny tři jmenované bude důležitá příští sezona, kdy budou muset potvrdit svou výkonnost. „V další sezoně se musí zase ukázat, jinak bude veškerá současná sláva zapomenutá,“ upozorňuje Kostka. „Pro nás je každý rok výzvou, abychom nadějné juniory posouvali do dospělého hokeje. Podobné ceny jsou ocenění pro ně i pro nás jako agenturu. Rádi bychom trend vítězů spojených se Sport Investem udrželi. Snažíme se, abychom měli v každém ročníku co nejvíc reprezentantů. Jsme top agentura a chceme pracovat s top klientelou. Naším cílem není mít desítky hráčů v každém ročníku, ale jen ty nejlepší.“

Hráči ze Sport Investu uspěli i v dalších kategoriích. Nejlepším obráncem podle deníku Blesk byl Michal Gulaši z mistrovské Komety Brno, cenu deníku Sport za nejlepšího kanonýra Tipsport extraligy bral Tomáš Mertl, který si góly za Plzeň vystřílel angažmá v KHL, kde bude působit v Red Star Kunlun. V KHL se bude potkávat s exzlínským brankářem Liborem Kašíkem, který byl osmnáctkrát zvolen nejlepším hráčem utkání a triumfoval v této kategorii. Kašík bude od sezony 2018/19 členem české kolonie v ruském Chabarovsku.

Nejlepší nováčci extraligy spojení se Sport Investem

2010/11 - Jan Káňa (HC Vítkovice Steel)

2011/12 - Tomáš Hertl (HC Slavia Praha)

2013/14 - Libor Kašík (PSG Zlín)

2015/16 - Dominik Lakatoš (Bílí Tygři Liberec)

2017/18 - Ondřej Kovařčík (HC Oceláři Třinec)

0

0

0

0