Sport Invest Group - Sport Invest

Čeští fotbalisté v zahraničí

Výrazná česká stopa Sport Investu v cizině. Které naše hráče můžete sledovat?

Čeští fotbalisté Sport Investu v Evropě

Anglie

Kalas Tomáš Bristol FC
Skalák Jiří Milwall FC
Štěch Marek Luton Town FC
Kovář Matěj Manchester United
Mastný Ondřej Manchester United
Jaroš Vítězslav Liverpool FC
Žambůrek Jan Brentford FC
Majka Matěj Brentford FC

Německo

Kadeřábek Pavel TSG 1899 Hoffenheim
Pavlenka Jiří SV Werder Brémy
Koubek Tomáš FC Augsburg
Suchý Marek FC Augsburg
Kušej Vasil SG Dynamo Drážďany
Čičovský Adam SG Dynamo Drážďany
Jiránek Jonáš SG Dynamo Drážďany

Itálie

Krejčí Ladislav Bologna FC 1909
Heidenreich David Atalanta Bergamo
Zima Lukáš AS Livorno Calcio

Turecko

Pavelka David Kasimpasa SK
Novák Filip Trabzonspor

Nizozemsko

Sedláček Richard AZ Alkmaar
Hájek Tomáš SBV Vitesse Arnhem

Belgie

Mareček Lukáš KSC Lokeren

Švýcarsko

Macek Roman FC Lugano

Polsko

Papadopulos Michal Korona Kielce
Přikryl Tomáš Jagiellonia

Rakousko

Stejskal Adam FC Red Bull Salcburk
Svoboda Antonín FC Red Bull Salcburk

Slovensko

Jedlička Martin FC DAC 1904 Dunajská Streda
Macej Patrik FK Železiarne Podbrezová

 

Fotbalová sezona se naplno rozjela jak v Česku, tak v Evropě. A český fotbal má i díky Sport Investu za hranicemi velmi zajímavé hráčské zastoupení.

Smlouvy v klubech mimo Českou republiku má 32 českých fotbalistů, kteří spolupracují se Sport Investem. Jde zhruba o 50 procent všech hráčů s českým pasem, kteří působí mimo domácí soutěže. Výjimkou je Ondřej Mihálik, který je hráčem nizozemského AZ Alkmaar, ale aktuálně je na hostování ve Viktorii Plzeň.

Stálicemi jsou reprezentanti jako Pavel Kadeřábek, Jiří Pavlenka, Filip Novák, David Pavelka, Tomáš Kalas či Ladislav Krejčí. Pozvednout bundesligový Augsburg mají nově obránce Marek Suchý s brankářem Tomášem Koubkem, který se po přestupu z francouzského Rennes zařadil na čtvrté místo v historických tabulkách, které evidují nejdražší gólmany soutěže.

„Jsme pyšní na to, že tolik našich hráčů reprezentuje český fotbal v Evropě. A také na to, že se kolonie fotbalistů spojených se Sport Investem, kteří působí v cizině, stále rozrůstá, protože získat angažmá v zahraničí není samozřejmost,“ říká Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce Sport Investu. „Velmi mě těší, že se vedle známých jmen reprezentantů objevuje velmi nadějné mládí, které sbírá obrovsky cenné zkušenosti ve vyhlášených evropských akademiích.“

Kapitán reprezentační devatenáctky David Heidenreich nedávno podepsal novou smlouvu v Atalantě Bergamo, Jan Žambůrek je v kádru Brentfordu v druhé anglické lize, Vítězslav Jaroš působí v mládeži Liverpoolu – a za vítěze Ligy mistrů už nastoupil i v přípravném zápase. Velmi dobré reference jdou z Manchesteru United na brankáře Matěje Kováře a Ondřeje Mastného, stejně jako na dvojici Adam Stejskal a Antonín Svoboda ze Salcburku.

„Všichni tihle kluci mají dobře našlápnuto, ale smlouvy v dobrých klubech si museli vybojovat a den co den musí nadále bojovat o to, aby přesvědčili trenéry, že si svoje místo zaslouží. Jsou na výborných fotbalových adresách, je o ně perfektně postaráno, pokud budou ochotní pracovat, nepochybuji o tom, že se jim jejich úsilí vrátí. Z toho pak bude profitovat celý český fotbal,“ říká Kolář, pod jehož agenturu spadají i hráči z Nizozemska a Anglie, kde má Sport Invest svoje pobočky.

Třeba obránce Fikayo Tomori zůstal po hostování v Derby County na soupisce Chelsea, českým fanouškům dobře známý ruský obránce Vjačeslav Karavajev se po angažmá ve Spartě velmi dobře etabloval v holandském Vitesse Arnhem a jeho výkony ho následně vynesly až do ruského Petrohradu.

0

0

0

0