Sport Invest Group - Sport Invest

Dvě nová jména na legendárním poháru. Palát a Černák ovládli Stanley Cup

Nejlepší hokejová liga světa zná vítěze sezony 2019/2020. Netradiční play off NHL, které se kvůli pandemii odehrálo ve zvláštní bublině, ovládli hráči Tampy Bay – ve finálové sérii s Dallasem zvítězili 4:2 na zápasy. Na triumfu Lightning se podíleli i dva sportovci z řad Sport Investu, Ondřej Palát a Erik Černák.

„Celý život sníte, že to jednou vyhrajete. Jako malý kluk si na to hrajete za barákem a teď se to stalo realitou. Je to opravdu nepopsatelný zážitek,“ řekl Palát. Právě devětadvacetiletý útočník patřil mezi lídry mužstva – nastupoval v elitní formaci s Nikitou Kučerovem a Braydenem Pointem. S bilancí 18 bodů (11+7) se stal nejproduktivnějším českým hráčem letošního play off a mezi střelci obsadil celkové 12. místo. „Tým byl výborně složený, taktika nám všem sedla a táhli jsme za jeden provaz. Bublina nás paradoxně stmelila do party, kterou nikdy nepamatuji,“ popsal český hokejista netradiční průběh play off.

Součástí vítězného týmu byl také obránce Erik Černák, který se stal nejmladším slovenským držitelem Stanley Cupu v historii. Slavnou trofej zdvihl nad hlavu už ve své druhé sezoně v NHL. „Je to obrovský úspěch i vzhledem k tomu, že nás rodáků zpod Tater bylo zatím jen deset. Cením si, že jsem nejmladší a doufám, že ještě někdy zažiju podobný pocit.“

0

0

0

0