Sport Invest Group - Sport Invest

Osm hokejistů Sport Investu v NHL

Hned osm hokejistů spolupracujících s agenturou Sport Invest naskočilo do nové sezony zámořské NHL, nejprestižnější ligy na světě.

Vedle stálic Tomáše Hertla, Ondřeje Paláta a Vladimíra Sobotky jsou to slovenský obránce Erik Černák a mladý útočník Filip Chlapík. Skvěle se pak daří trojici gólmanů David Rittich, Petr Mrázek a Pavel Francouz.

V minulé sezoně mezi hráči Sport Investu, co se statistik týče, kraloval Tomáš Hertl, který vyrostl v tahouna San Jose Sharks. S týmem došel až do semifinále Stanley Cupu. A v novém ročníku mimo jiné nosí na dresu písmeno A značící pozici asistenta kapitána, což dokazuje, jak silnou pozici v týmu má. „Role jedné z vůdčích osobností týmu se v žádném případě nezříkám, naopak. Chci být tím, na koho se tým může kdykoliv spolehnout,“ prohlásil 26 letý Hertl.

„Tomáš jako hráč dozrává do nejlepšího věku, už loni prokázal, že patří mezi absolutní špičku NHL, pokud mu vydrží zdraví, čeká ho podle mě další velmi dobrá sezona. Stal se asistentem kapitána, což je v NHL významné ocenění. Svědčí to o jeho hokejových, ale i charakterových kvalitách. Důvěra v něj je naprosto jednoznačná. Zodpovědnosti se nikdy nebál. Myslím, že má před sebou nejlepší roky v NHL,“ řekl o Hertlovi Robert Spálenka, šéf hokejové sekce Sport Investu.

Ke klíčovým postavám patří také Palát v Tampě Bay, kde načíná už svou osmou sezonu a blíží se jubilejní stovce gólů v NHL. Dokonce jedenáctou sezonu v zámoří hraje Sobotka, který obléká dres Buffala Sabres.

Naopak dvaadvacetiletý Chlapík se mezi elitou stále teprve rozkoukává a pendluje mezi Ottawou a její farmou Belleville. Stejně starý Černák se už po vydařené minulé sezoně zabydlel v sestavě Tampy Bay a patří ke spolehlivým obráncům Lightning.

Velmi dobrá čísla pak mají brankáři z rodiny Sport Invest. Jak ostřílený Petr Mrázek v Carolině, kterou v minulé sezoně stejně jako Hertl dotáhl až do semifinále Stanley Cupu, tak David Rittich v Calgary, patří mezi klíčové hráče svých týmů. "Jsme na něj pyšní. Je to sebevědomý kluk, který má u nás důležitou roli,“ pochválil kouč Flames Bill Peters Ritticha.

Pavel Francouz v Coloradu je pak spolehlivou dvojkou a umí Avalanche podržet, když dostane šanci nastoupit, což ukázal hned na startu ročníku 2019/2020. „Je to pro mě splněný sen. Vím, že nedostanu nic zadarmo. Teď bude hlavně záležet na mě, abych využil každou svou šanci,“ řekl Francouz.

0

0

0

0