Sport Invest Group - Sport Invest

Tomáš Hertl

Český hokejový reprezentant, útočník San Jose Sharks.

Se Sport Investem spolupracuje od juniorského věku.

Profil

Jméno Tomáš Hertl
Datum narození 11. 12. 1993
Místo narození Praha, ČR
Výška 188 cm
Váha 95 kg
Sport Hokej

O mimořádném talentu Tomáše Hertla se dobře vědělo už od jeho dětských let, dlouho se však potýkal se zdravotními problémy, které mu bránily v rozletu. Když v osmnácti letech přecházel ke Sport Investu jeho starší bratr Jaroslav, zmínil se o Tomášovi, jeho přetrvávajících komplikacích s třísly, častých nemocích, nespokojenosti s jejich tehdejším agentem. Záhy tedy rozšířil rodinu Sport Investu i Tomáš. Okamžitě se ho ujali naši odborníci a netrvalo dlouho, než přišli na příčínu jeho dlouhodobých problémů. Díky své vysoké postavě a způsobu pohybu po ledu, kde tráví většinu času v předklonu, přepínal břišní svaly a odtud mu bolest přecházela až do třísel. Naši kondiční trenéři mu na základě této diagnózy naordinovali speciální posilovací cviky pro břišní svaly, zkoordinovali tréninkový plán s tehdejším slávistickým koučem Vladimírem Růžičkou a během krátké doby se vše vyřešilo.

Druhou komplikací byly pro Tomáše časté nemoci způsobené problémy s astma. Třikrát, někdy i čtyřikrát ročně bral antibiotika, které tělo oslabují, k tomu nemohl trénovat a jeho fyzická kondice tím hodně trpěla. Ve spolupráci s nejlepším imunologem v ČR se nám i tento problém podařilo úspěšně vyřešit a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. V klíčovém období v životě mladého hokejisty, kterým je přechod z dorostu do mužské kategorie, se Tomáš mohl o své zdraví pevně opřít. Zatímco při MS hráčů do 18 let v roce 2011, kde nebyl kvůli zdravotním problémům ve své kůži, zaznamenal jediný bod v šesti zápasech, následující sezonu už v dresu Slavie Praha zářil v extralize dospělých. Vybojoval si místo v sestavě, posbíral 25 kanadských bodů a získal výbornou pozici před draftem do NHL, kde byl středem zájmu mnoha klubů. Nakonec si ho hned v prvním kole vybralo San Jose Sharks. Po konzultaci s trenérem Slavie Růžičkou, který Tomášovi slíbil pevnou pozici v prvních dvou pětkách, jsme se rozhodli, že odchod do zámoří ještě odložíme. A následující sezona byla zlomová, v devatenácti letech se stal hvězdou ligy a vysloužil si nomimaci na své první seniorské mistrovství světa. Zatímco původně byl Tomáš čistokrevný centr, v posledních letech ve Slavii se musel naučit hrát na pravém křídle, což se brzy ukázalo jako základní předpoklad k úspěchu na mezinárovní scéně.

 Po této sezoně nám bylo jasné, že pokud má Tomáš i nadále hokejově růst, v české lize to nebude. Přestože Vladimír Růžička chtěl, aby ve Slavii ještě rok zůstal, nabídka nováčkovské smlouvy od San Jose a velký zájem ze strany generálního manažera Douga Wilsona nás utvrdily v přesvědčení, že je na vstup do nejlepší ligy světa připravený. Věděli jsme, že se uvolnilo místo na levém křídle v první formaci vedle legendárního Joe Thorntona a tajně doufali, že Tomáš svojí pracovitostí a talentem zaujme v přípravném kempu trenéry natolik, že mu dají šanci právě na této pozici. A to se také stalo! Tomáš byl jedním z prvních hráčů v historii San Jose, kteří naskočili do NHL, aniž by strávili nějaký čas na farmě. Po boku Joe Thorntona a Joe Pavelskiho střílel góly, nahrával na ně i zodpovědně bránil a pro celou NHL byl největším překvapením sezony. Vrcholem bylo utkání proti slavným New York Rangers, kdy vstřelil 4 góly. Aklimatizaci mu ulehčila jeho veselá a optimistická povaha, díky které rychle zapadl do kabiny a skamarádil se s hvězdami týmu. Fantasticky rozjetá sezona pro Tomáše bohužel skončila příliš brzy zásluhou likvidačního faulu Browna z Los Angeles. Zpřetrhané vazy, těžká operace, konec sezony.

Skvělou práci při léčbě zraněného kolene odvedla přímo v USA naše partnerská agentura Newport Sports Management. Zajistila Tomášovi péči na clevelandské klinice u jednoho z největších odborníků v Severní Americe, Anthonyho Miniaciho. V těžké situaci fungovala dobře i spolupráce mezi námi a organizací Sharks. Klub Tomáše celou dobu podporoval a zaplatil všechny výlohy s léčbou spojené. Po náročné operaci a rekonvalescenci tak byl Tomáš připraven na začátek další sezony a postupně se stal klíčovým hráčem San Jose a hlavně oblíbencem místních fanoušků. Stejnou pozici si vybudoval i v českém národním týmu, na jehož srazy pokaždé rád dorazí.

 Robert Kostka, výkonný ředitel Sport Invest Hockey:

„Tomáš měl odjakživa extrémní zápal pro hokej, který miluje a obětoval mu všechno. Kvůli zdravotním komplikacím prožil mnoho těžkých chvil, ale díky svému věčnému optimismu a pozitivnímu myšlení se dokázal vždy vrátit ještě silnější. Odměnou za všechnu tu dřinu mu je angažmá v NHL, kde hraje klíčovou roli ve špičkovém klubu. Neznám jediného člověka, který by na Tomáše mohl říci cokoliv špatného. Je to milý kluk, kterého má každý rád. Má to v hlavě i v životě srovnané a zůstává nezkažený penězi. Rodiče na něho musí být pyšní.“

0

NHL camps

0

round

0

national team caps

0

yearly salary (mil. $)

Galerie

Kometa v NHL

Hned v první sezoně si Tomáš vybojoval pevnou pozici v prvních dvou formacích Žraloků.

Galerie

Sponzoring

Pracovat s partnery je pro věčně usměvavého Tomáše příjemnou povinností.

Galerie

Smlouva

Ačkoliv si v NHL přijde na 3 miliony dolarů za rok, zůstal vždy tím skromným klukem, který za moře před pár lety odcházel.